דף הבית >> על העמותה
 

 

 איך הכל התחיל?

הכל התחיל כשאיילת אלישיב-אביטל התנדבה בעמותת צדקה. המצוקה, העוני, מבטי הילדים והסיפורים הקשים חדרו ופצעו את ליבה, והיא החליטה לעשות מעשה. היא פנתה לליאון מינואי וזה החליט מיד להרים את הכפפה,  וכך נולדה בשנת 1999 עמותת "ילדי החיים".

מאז ועד היום מנהלים ליאון ואיילת את העמותה, ליאון בתפקיד יו"ר העמותה ואיילת  בתפקיד המנכ"ל.

עמותת "ילדי החיים", כשמה כן היא, פועלת למענם של הילדים שבשוליים, אילו שהחברה שכחה אותם בדרך למסעדות היוקרה, או לקאנטרי קלאב, אילו שמעבר למצוקה היומיומית, סובלים ממחלות ומצוקות פיזיות, אילו שאין ידם של הוריהם מאפשרת להם את הילדות שכולנו חולמים לילדינו.

 

 

 פעילות העמותה

עמותת "ילדי החיים", שמה לה למטרה לעזור למשפחות שיש בהן ילדים חולים ונזקקים ולענות לצרכיהם הייחודיים.

העמותה עוזרת בציוד רפואי, ביגוד, מזון, ריהוט בסיסי, עזרה כספית ותמיכה וליווי של המשפחות עצמן.

העמותה דוגלת בטיפול אישי וספציפי בכל משפחה. היא מאמינה, כי כל משפחה היא עולם מלא והמצוקות האישיות אינן נושא אוניברסלי. זאת הסיבה שעמותת "ילדי החיים", אינה עורכת מבצעי התרמה, או אוספת חבילות מזון סטנדרטיות, אלא מטפלת באופן אישי בכל משפחה ומסייעת לה בדיוק במה שהיא זקוקה.

 

 פרוייקט מחשוב בבתי חולים

במהלך שנות הפעילות, תרמה העמותה עשרות מחשבים למרבית מחלקות הילדים בבתי החולים ברחבי הארץ.

כיום, במרבית מחלקות הילדים והמחלקות האונקולוגיות-ילדים, יושבים ילדים חולים ונהנים מעולם וירטואלי קסום, הלוקח אותם ולו לרגע אל מעבר לתרופות ולמחלה.

 

 

מתנדבי העמותה

מתנדבי העמותה, מכתתים רגליהם, עוברים בבתים, שואלים, מתענינים, סוחבים ארגזי מזון, ריהוט או מחשב חדש לילד, ולא עוזבים את פתח הבית עד אשר החיוך עולה על הפנים האפורות.

עד היום, עזרה העמותה למאות משפחות. לעיתים עזרה חד פעמית, לעיתים עזרה חודשית ומתמשכת. כל משפחה זוכה לטיפול אישי וספציפי לבעיותיה, בהתאם ליכולותיה וצרכיה הייחודיים.